Nachádzate sa tu

Finále Ligy mládeže a Slovenského pohára v PP, BF a RP 2019, Žilina

Finále  LM a SP v PP, BF a RP sa konalo v MKP v Žiline  v sobotu 23.11.2019. Toto podujatie slávnostne otvoril pán primátor mesta Žilina Mgr. Peter Fabiáne, ktorý bol aktívnym pretekárom v PP.

Po celý rok bojovali naši plavci o body do tejto klubovej súťaže a jej záverečné kolo v Žiline zvládli úspešne. Úspešne preto, že naši plavci pod vedením trénera Mgr. Štefana Miku a Veroniky Petrikovičovej opäť obhájili 3. miesto v Slovenskej Lige a v LM skončili na 6. pozícii. Priniesli domov spolu 13 zlatých, 3 strieborné a 3 bronzové medaily.

V poslednom kole sa zapojilo 11 našich plavcov a takto sa im darilo:

Zuzana HRAŠKOVÁ kat. ženy A: naša najúspešnejšia plavkyňa - 4 štarty=4 víťazstvá. 50m RP, 800m PP,100m RP a 200m BF 4x zlato v kategórii A a aj v CH. GRATULUJEME

100m BF a 200m BF v prvej desiatke Gratulujeme

ANABELA TAKÁCSOVÁ kat. ženy F si vybojovala 2 bronzové medaily v kat. v disciplínach

50m PP 3. miesto v kat.

15m RP 3. miesto v kat.

5. priečka na 200m BF je krásne umiestnenie a nádej do budúcnosti. Gratulujeme

Aj naši ďalší plavci, hoci bez pódiových umiestnení prispeli svojim dielom k úspechu klubu:

Dóri SZERCZELOVÁ, kat. C plávala 50m RP, 400m PP a 100m RP

Kat. muži E:

Jakub URBÁN, 8. na 50m PP, 100m BF, 15m RP

Norbi B. VANKO v disciplínach 50m PP,100m BF a 15m RP

Patrik ADAMKOVIČ v disciplínach 50m PP,100m BF a 15m RP

Dievčatá v kat. D Dominika FRANTOVÁ prispela bodmi v disciplínach 50m PP,800m PP a 200m BF

A naša nová nádej po prvý krát na pretekoch Barbora MARTINČEKOVÁ priložila tiež bodíky za disciplíny 50m PP, 100m BF a m RP.

Blahoželáme a ďakujeme všetkým našim plavcom za ich nasadenie počas celého roka, trénerom za celoročné úsilie v práci a rodičom za obetavosť a trpezlivosť pri napĺňaní cieľov svojich detí a skvelú atmosféru na pretekoch.